GENEL HUSUSLAR

STOK


Firmamız ofis mağazacılığı değil gerçek mağaza ve stoklarına dayalı bir sanal mağazacılık çalışması içerisinde de olsa tüm ürünler stoklarımızda bulunmamaktadır. Hemen al butonu aktif olan ürünler bu ürün stoklarımızda olduğunu yada tedarik edilebileceğini göstermektedir. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında çok nadiren de olsa bulunmayan ürünler de irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Herhangi bir şekilde stoklarımızda bulunmayan bir ürün için kredi kartı ile ödeme yapılırsa ürün bedeli iadesi istenmesi durumunda iade sipariş iptali bankalar arası mahsuplaşma nedeniyle hemen gerçekleşmeyebilir. İptal edilen kredi kartı ödemesinin karta iadesinin süresi banka prosedürlerine uygun olarak yapılır. Bu durumda meydana gelebilecek gecikmelerden firmamız tutulamaz.

TESLİMAT SÜRESİ

Firmamız,  alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Ayrıca gerekli görüldüğü takdirde siparişte alt sınır gözetilmeksizin siparişleriniz Banka Güvenlik Onayından geçirilebilmektedir. Bu işlem kredi kartlarınız ile kötü niyetli 3. kişilerin alışveriş yapmasına engel olmak amacıyla yapılmaktadır. Bu durum ise teslimat süresinin bir gün uzamasına sebep olmaktadır. Bunu anlayışla karşılamanızı dileriz. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra   en erken 1, en geç 7 iş günü içinde ulaştırılacaktır. 7 günlük süre azami olup uygulamada genelde 1-2 iş gününde siparişler elinize ulaşmaktadır.

HAFTA SONUNDA SİPARİŞLERİ

Cuma günü saat 15.30'dan sonra verilen siparişler, Cumartesi günü işleme alınır. Cumartesi günü saat 14:00'ten sonra verdiğiniz siparişleriniz ise Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Resmi tatil arifelesi cumartesi günü olarak işlem görür ve resmi tatillerden önceki gün saat 14:00'dan sonra verilen siparişler resmi tatilin sona erdiği iş günü içerisinde işleme alınır. Pazar günleri ve resmi tatillerde kargoların çalışmaması nedeniyle sipariş işlemleri ve kargo işlemleri yapılmamaktadır.

SİPARİŞ İPTALİ 

Firmamız stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını saklı tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 iş günü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 48 saat içerisinde yansımaktadır.

ÜRÜN RENK & AKSESUAR SEÇENEKLERİ

Siparişini vermiş olduğunuz ürünün alt açıklamasında renk seçeneği yoksa veya sipariş not kısmına  ek bilgi olarak renk konusunda tercih veya açıklama yapılmamışsa stoklarda mevcut olan ürün gönderilir. Ürün fotoğraflarına dekoratif olarak konulan aksesuarlar ürün fiyatlarına dahil değildir. Ürün açıklamasında aksesuar hediyeli olan ürünler özellikle belirtilmektedir. Açıklama olmayan aksesuarlar satışa sunulan ürüne dahil değildir. Özel sipariş olarak üretimi yapılan mobilya vb. ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

ADRES:

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Güvenlik açısından kargodan ihbarlı teslimat sadece havale ile gerçekleşen ödemelerde yapılabilmektedir. Kredi kartı ile gerçekleşen  ödemelerde ise kargo ihbarlı teslimat kesinlikle yapılamamaktadır.

SİPARİŞ HATALARI

Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve ürünü teslim almayınız. Hatalı ya da sorunlu kargoyu veya ürünü teslim almayınız. Firmamız kargodan önce  ürünlerini hatalara ve arızalara (paket ve ambalajı imkan veren ürünleri) karşı kontrol etmektedir. Eğer ürününüzde herhangi bir hasar, arıza ya da eksiklik (ürün açıklamalarında belirtilen hediye ya da aksesuarlardan) olduğunu düşünüyorsanız kargoyu teslim almayınız, bizimle irtibata geçiniz, ve kargo firmasına zabıt tutturunuz. Unutmayınız kargo sipariş belgesini imzalamanız ürünü kargodan eksiksiz ve hasarsız olarak aldığınız anlamına gelmektedir.

Kargo Seçeneği ve Ücretleri

Kargolarınızı  UPS ve İnterGlobal kargo ile tarafınıza ulaştırıyoruz. Özellikle kargo seçmek isterseniz bunu sipariş notuna belirtmeniz gerekmektedir. Ancak bu not siparişi kesinlikle sipariş edilen kargoya firmasına verileceği anlamına gelmez.  Kargo ücreti aksi belirtilmedikçe alıcıya aittir. Kampanyalı bazı ürünlerin kargo bedelini firmamız karşılamaktadır. Ancak zaman zaman hızlı teslimat için tedarikçilerimizden çıkış yapan siparişlerde bazen hatalı olarak kampanyalı ürünleri için  karşı ödemeli kargo gerçekleştirilebilmekte ve kargo faturası tanzim edilebilmektedir. Sehven karşı ödemeli olarak gelen kargo ücretini ödemeden firmamızı haberdar ediniz.
Burada 2 şekilde hareket edebilirsiniz:
Öncelikle şirketimizi arayarak ürünün kargo fatura miktarını söyleyerek onay almak sureti ile faturayı öder ve ürünü teslim alırsınız daha sonra bu fatura sizin kredi kartınıza ya da hesabınıza iade edilir.
İkinci bir seçenek ise ürünü teslim alır faturayı ödemez faturanın bize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Kargo şirketi bu durumda bizden onay alarak ürünü size teslim edecektir. Ancak ürünü teslim alıp kargo faturasını bize yollayabilirsiniz yada kargo faturasını ödeyip ürününüzü teslim alabilirsiniz.